Експерти номінації "ТАТО-ДІЯЧ КУЛЬТУРИ"

Наталія Мосейчук

Наталія Мосейчук, ведуча новин ТСН, куратор соціальної ініціативи "Право на освіту", яка займається темою "Школи при лікарнях". Одна з перших почала бити на сполох, що діти в лікарнях не отримують належної підтримки та освіти.

Навесні була створена робоча група за участю вчителів зі Львова, Києва, команди проекту "Право на освіту", експертів МОН та МОЗ. Долучилися фахівці, лікарі, журналісти, директор фінської школи при лікарні, яка відзначила в тому році 100 років зі дня створення.  Навчання в лікарнях відбувається у всіх цивілізованих країнах світу, зокрема, США, Німеччині, Австрії, Японії, Ізраїлі. Це важливий контакт зі світом, що дає можливість долати стрес і покращувати психологічне здоров’я.

Команда проекту зробила все, щоб ця тема була в центрі уваги. На День святого Миколая 19 грудня 2018 року вдалося отримати Положення, саме за цим документом почнуть організовувати навчання в усіх областях України. З 2019 року на оплату праці педагогічних працівників, які підуть працювати в лікарні передбачено 12 млн гривень. В планах на наступні роки —продовжувати роботу, долучити регіональні громади та відкрити близько 30 шкіл при лікарнях у всіх регіонах, залучаючи вчителів та супутні школи.